Affiliation: Cancer research center, Mashhad University of medical sciences, Mashhad, Iran
 
 

 

 

 
                        
   

                                                                                                                            

 
 


 آدرس مرکز : مشهد- خیابان کوهسنگی- میدان الندشت - بیمارستان امید - واحد مرکز تحقیقات سرطان

 
                                                       تلفن: 38461518-051
                                                       فاکس: 38461518-051

                                              Email:CancerResearch[at]mums.ac.ir 
     
 

– استفاده اساتيد محترم و دانشجويان مقاطع مختلف تحصيلي از بانك هاي اطلاعاتي موجود در بيمارستان جهت انجام طرح هاي تحقيقاتي و پايان نامه هاي دانشجويي

– همكاري با ساير مراكز علمي و تحقيقاتي و ارائه خدمات تخصصي 

 
 

درمان قطعی سرطان از طریق تحقیق و پژوهش در زمینه شناخت کلیه عوامل ایجاد کننده این بیماری و در نهایت پیشگیری از ابتلا افراد به آن، پیشرفت به سوی برنامه ریزی منطقه‌ای کنترل سرطان با اهداف پیشگیری، تشخیص زوردس، درمان بموقع و ارائه بهترین درمانهای حمایتی
 

مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استعانت از الطاف باریتعالی و همکاری متخصصان و پژوهشگرانی خبره، بر آن است که مطابق با آخرین دستاوردهای علمی به مواجهه بالینی با بیماری سرطان پرداخته، ضمن انجام تحقیقات زیربنایی در زمینه های اپیدمیولوژی، تشخیص، بیولوژی و درمان سرطان، به ارتقای دانش علمی و عملی کلیه اعضای این واحد در راستای ارائه بهترین خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران مبتلا به سرطان اقدام نماید و کیفیت زندگی این بیماران را چه هنگام درمان و چه پس از آن بهبود بخشد. 

 - سرطان هاي دستگاه گوارش   - سرطان پستان    - ثبت موارد بدخيم سرطان    - طب تسكيني    - ايجاد بانك نگهداري بافت    - بيوپسي گره پيشاهنگ (SLNB)
 

                                         

 برکزاری جلسه شورای عالی مرکز به مناسبت کسب موافقت قطعی

در روز شنبه مورخ 31/01/1398 جلسه شورای عالی مرکز جهت اعلام کسب موافقت قطعی از شورای گسترش دانشگاه علوم پزشکی.....ادامه مطلب


ماه جولای ماه آگاهی از سرطان استخوان و سارکوم(چنگار گوشتی)

ماه جولای(تیر, مرداد) بر اساس تعریف موسسه ملی سرطان عنوان روز ملی‌ سرطان بافت نرم و استخوان نامگذاری شده است.یکی از سرطان‌های نادر سرطان سارکوم است .....ادامه مطلب

 

 

  

 

 آرشیو مطالب

 
 

  غربالگری

همانطور که گفته  شده تشخیص سرطان در مراحل اولیه و قبل از استقرار و گسترش بیماری, امکان درمان موثرتر و بهتر آن را فرهام می آورد در حال حاضر چند روش غربالگری برای شناسایی بیماری در مراحل اولیه وجود دارد که به آن اشاره میکنیم.


1. پاپ اسمیر (نمونه گیری از دهانه رحم یا سرویکس) که از زمان ازدواج آغاز شده و با توجه به نتایج حاصل از آن و نیز توجیه پزشک و یا کادر پزشکی در فواصل لازم تکرار می شود. با این روش سولهای بدخیم در صورت وجود شناسایی شده و اقدامات درمانی لازم انجام می شود.

 

2. معاینه ماهانه پستانها توسط خود فرد که در مراکز بهداشتی- درمانی روش معاینه به افراد آموزش داده شده و توصیه می شود که در صورت احساس وجود توده, زخم ,عدم تقارن, ترشح غیر طبیعی و یا.... به پزشک مراجعه کنند. سپس معاینه پستانها توسط کادر پزشکی و یا پزشک در فواصل منظم توصیه می گردد. سونوگرافی و یا ماموگرافی پستان ها که با توجه به سن و صلاحدید پزشک توصیه می گردد و با توجه به نتایج آن در فواصل توصیه شده تکرار میشود.

 

3. بررسی وجود خون در مدفوع که در صورت نیاز توسط پزشک توصیه شده و نتایج نیز بررسی و اقدامات بعدی لازم توصیه میشود مانند کلونوسکوپی  (بررسی مسیر روده ها و مقعد برای یاففتن زخم, ضایعه, توده و یا ضایعات پیش سرطانی) و اقدام لازم بعدی.

 

4. استفاده از واکسن هپاتیت B  نیز با پیشگیری از آن اثر پیشگیری کننده از سرطان کبد که بعلت هپاتیت B ایجاد شده را دارد.

5. استفاده از واکسن پاپیلوما ویروس از ابتلا به عفونت HPV که ممکن است زمینه ساز سرطانهایی مانند دهانه رحم و.... باشد پیشگیری میکند.

 

 

 


آرشیو مطالب

 

 

 

اوقات شرعی

 

 

بازدید کنندگان

امروز: 1
ديروز:68
اين هفته: 133
اين ماه: 1056
ماه گذشته: 2207
امروز2019-09-17 01:01:52